سکه ۳۰۰ هزار تومان ارزان شد ؛ کاهش قیمت انس جهانی طلا | پیش بینی قیمت طلا و سکه در هفته آینده | جدیدترین قیمت ها را ببینید

ساخت وبلاگ

همشهری آنلاین- مرضیه ثمره‌حسینی: کارشناس بازار طلا و جواهر در مورد وضعیت بازار طلا و سکه در هفته اخیر به همشهری آنلاین گفت: در هفته جاری که رو به اتمام است از ابتدای هفته اخبار سیاسی نگران‌کننده‌ای منتشر شد و شاهد درگیری در منطقه خاورمیانه بودیم و همین موضوع بازارهای مالی را با نوسان شدیدی همراه کرد به طوری که قیمت'>قیمت'>قیمت نفت تحت تاثیر همین اتفاقات افزایش شد و قیمت طلا و دیگر فلزات گرانبها از جمله نقره، پلاتین و پالادیوم هم بالا رفت.

محمد کشتی‌آرای ادامه داد: این در حالی بود که قیمت ارز در اول هفته هیچ تغییری نداشت و در طول هفته حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان هم با کاهش مواجه شد، یعنی ما این هفته افزایش قیمت ارز نداشتیم و شاهد ثبات نسبی در بازار ارز بودیم.

نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: اما قیمت هر انس طلا در ابتدای هفته به بالاترین حد خود یعنی تا نزدیک ۲۱۰۰ دلار رفت ولی معاملات قیمت جهانی طلا در ابتدای هفته در ۲۰۷۲ دلار بسته شد. روز شنبه و یکشنبه بازارهای جهانی بسته بود اما از روز دوشنبه قیمت جهانی طلا با کاهش همراه شد و امروز به ۲۰۲۶ دلار رسید که نسبت به اول هفته نزدیک ۴۶ دلار کاهش پیدا کرد. این کاهش قیمت انس طلا منجر شد از روز دوشنبه قیمت طلا و سکه با کمی کاهش همراه شود اما در هر صورت چون قیمت انس جهانی طلا این هفته افزایش یافت قیمت‌ها هم یک مقدار افزایشی بود.

قیمت جدید طلا و سکه

کارشناس بازار طلا و جواهر در مورد قیمت‌های جدید طلا و سکه در مقایسه با ابتدای هفته جاری بیان کرد: در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۲۰۲۶ دلار است. قیمت سکه طرح جدید که اول هفته ۲۹ میلیون و ۵۰۰ تومان بود در حال حاضر ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که ۳۰۰ هزار تومان کاهش داشته است؛ قیمت سکه طرح قدیم با ۲۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز اول هفته در حال حاضر ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است؛ نیم سکه از ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اول هفته به ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد؛ ربع سکه هم با ۱۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به اول هفته به ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید؛ و سکه یک گرمی هم اول هفته ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود که الان ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است.

کشتی‌آرای ادامه داد: هر مثقال طلای آب شده هم در ابتدای هفته ۱۰ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان بود که امروز به ۱۰ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان رسیده است که کاهش حدود ۲۲۰ هزار تومانی داشته است. همچنین، هر گرم طلای ۱۸ عیار در ابتدای هفته ۲ میلیون و ۵۲۳ هزار تومان بود که در حال حاضر ۲ میلیون و ۴۸۲ هزار تومان است و حدود ۴۰ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته کاهش قیمت داشته است.

این کارشناس حوزه طلا افزود: حباب سکه در این هفته تغییری نداشته که نشان‌دهنده تعادل عرضه و تقاضا در بازار است؛ البته رکود در بازار همچنان مشاهده می‌شود اما هیچ‌گونه هیجان یا التهابی در بازار مشاهد نمی‌شود.

کشتی‌آرای در پاسخ به اینکه آیا ممکن است قیمت‌ها در هفته آینده مجددا افزایش پیدا کند؟ بیان کرد: به نظر می‌رسد این موضوع بعید است چون در حال حاضر اتفاقی که در صدر اخبار حوزه سیاسی در دنیا است جنگ غزه است اما از آنجا که جنگ حالت فرسایشی پیدا کرده است بنابراین به نظر نمی‌آید ما هفته آینده افزایش قیمتی را در بازار طلا داشته باشیم و بیشتر امکان تثبیت آن در روزهای آینده وجود دارد.

وی در مورد پیش‌بینی نرخ طلا در آخر سال میلادی ۲۰۲۳ هم بیان کرد: برای آخر سال میلادی هنوز زود است و تقریبا می‌توانیم بگوییم از ۱۵ دسامبر به بعد تغییرات قیمتی را شاهد خواهیم بود.

همشهری...
ما را در سایت همشهری دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمد رضا جوادیان hamshahrionline بازدید : 24 تاريخ : چهارشنبه 15 آذر 1402 ساعت: 17:25

خبرنامه